Jak wybrać skrzynki do piwa, czym charakteryzują się skrzynki przegrodowe?

skrzynka do piwa

Przewóz dużej ilości butelek z piwem może być stresujący. Jeśli prowadzisz swój biznes, albo po prostu potrzebujesz większej ilości piwa w butelkach, aby przetransportować produkt będziesz musiał zorganizować specjalną skrzynkę. Czym charakteryzują się dobre skrzynki do piwa?

Jak przenosić butelki z piwem?

Jeśli transportujemy znaczną ilość butelek, szczególnie na duże odległości, podstawową kwestią jest dobranie odpowiednich skrzynek. Butelki nie powinny być przenoszone luzem, a żeby zapewnić im odpowiednie zabezpieczenie, używa się skrzynek przegrodowych.

Niezależnie od tego, czy transportujesz puste, czy pełne butelki, ich stabilność to absolutna podstawa. Jeśli przewozisz je samochodem dostawczym, ustaw skrzynki jedna na drugiej, dodatkowo możesz umocować je do paki specjalnymi pasami, aby nie przesunęły się na przykład podczas gwałtownego hamowania. Z kolei jeśli skrzynki przenosisz ręcznie, najlepiej będzie jeśli rozłożysz sobie przenoszenie skrzynek na tury – wzięcie naraz kilku skrzynek, oprócz tego, że skutkuje dużym ciężarem, może spowodować, że jedna ze skrzynek wysunie się z Twoich rąk.

Skrzynki przegrodowe do piwa – jak wyglądają?

Do transportowania butelek używa się skrzynek przegrodowych. Takie skrzynki mają przegródki, które rozdzielają butelki i usztywniają je. Skrzynki dostosowane są najczęściej do kształtu i wielkości butelek, a te, jak wiemy, bywają różne. Rozróżniamy skrzynki, które zaprojektowane są na butelki o objętości 0,33, jak i takie, które pomieszczą butelki półlitrowe.

Skrzynki na piwo mają zazwyczaj miejsce na 20 butelek, choć zdarzają się również większe kraty. Każda skrzynka posiada ponadto uchwyty, umocowane na odpowiedniej wysokości, tak, aby ich przenoszenie było wygodniejsze.

Jakie skrzynki do piwa są najlepsze?

Skrzynka do piwa powinna być zrobiona z mocnego materiału, który jest odporny na temperatury a także uszkodzenia. Ważne jest, aby wszystkie przegródki pozostały przez wiele lat nienaruszone, gdyż to od nich zależy stabilność przenoszonych butelek. Często skrzynki do piwa wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości, czyli tak zwanego HDPE, który jest bardzo trwały a dodatkowo w stu procentach podlegający recyklingowi. Są również skrzynki wykonane z innych rodzajów plastiku, a także skrzynki metalowe – te ostatnie są jednak dość ciężkie, a przy butelkach, które same w sobie mają już konkretną wagę, lekkość jest ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze skrzynek przegrodowych. Przy rodzaju materiału warto również sprawdzić, czy skrzynki będzie można łatwo umyć. Jak wiemy, higiena przy przenoszeniu żywności jest niezwykle ważna.

Przy wyborze skrzynki należy również ocenić jej uchwyty. Ergonomiczne uchwyty będą wygodne i sprawią, że skrzynkę z piwem przeniesiemy lekko i bez wysiłku. Dlatego warto zwrócić uwagę zarówno na kształt uchwytów, jak i ich umieszczenie po bokach skrzynki.

To Cię zanteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *