Skrzynki na piwo do sklepów i magazynów – jakie powinny być?

Skrzynka z piwem

Prowadząc sklep czy przedsiębiorstwo transportowe, konieczne jest zainwestowanie w odpowiednie zabezpieczenia, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie i przewożenie towaru. Nie inaczej jest w przypadku piwa i artykułów alkoholowych, które najczęściej są pakowane w specjalne skrzynki. Jakie powinny one być?

Co dają skrzynki na piwo?

Każdy z nas pewnie kojarzy popularną „kratę na piwo”, czyli skrzynki ze specjalnymi przegródkami, dzięki czemu każda butelka jest oddzielona od siebie ścianką. W ten sposób nie obijają się o siebie, co rzecz jasna chroni je przed rozbiciem. Poza tym odpowiednie skrzynki na piwo to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa towaru w trakcie transportu, ale i wygoda przechowywania oraz pomoc w zachowaniu porządku w sklepie czy magazynie. Dlatego warto w nie zainwestować, ale wcześniej dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę, gdy chcemy je nabyć.

Jak transportować piwo?

W czasie transportu bardzo istotne jest, by towar, szczególnie ten delikatny, który może się łatwo uszkodzić, był dobrze zabezpieczony. Do takich właśnie zalicza się piwo, jako że najczęściej jest ono w szklanych butelkach, a te mogą się potłuc. To nie tylko zagrożenie dla zmarnowania towaru, ale i ewentualne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia z powodu poranienia się szkłem.

Transport taki musi więc odbywać się zgodnie z przepisami, a opakowania powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenia.  Skrzynki na piwo, spełniające wymogi logistyki, produkuje Bekuplast, dzięki czemu nie będzie obaw o to, że w czasie jazdy butelki się potłuką. Są one wykonane z odpornych materiałów i z komorami przeznaczonymi na pojedyncze sztuki produktów, chroniąc przed ich stłuczeniem i przegrzaniem. Dodatkowo posiadają także specjalne uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Skrzynki na piwo

Jaka powinna być skrzynka na piwo?

Skrzynka na piwo powinna spełniać podstawowe funkcje, czyli zabezpieczać butelki przed zniszczeniem, a także stanowić wygodną formę tak przechowywania, jak i przenoszenia. Najczęściej są one wykonane z tworzyw sztucznych, choć można też spotkać i takie drewniane, które jednak zazwyczaj są wykorzystywane w celach dekoracyjnych.

Istnieje wiele wersji skrzynek, które mogą różnic się gabarytami czy kolorem. Kupując u producenta, możliwe jest także zindywidualizowanie ich za pomocą nadruku i ciekawego wzornictwa. Dzięki temu mogą być nie tylko ozdobą, ale i pełnić rolę marketingowe.

Jak transportować piwo?

Odpowiednie skrzynki do transportu to podstawa. Dzięki zastosowaniu właściwych materiałów, wraz z dopasowanym kształtem oraz dodatkowymi zabezpieczeniami, możliwe jest przewożenie towaru na duże odległości bez jego uszkodzenia. Oczywiście nie tylko skrzynki będą się tutaj liczyć, ale i firma transportowa, która powinna posiadać w swojej flocie właściwie przygotowane do tego pojazdu.

Dzięki zastosowaniu systemu pasów i blokad, skrzynki piwa pozostaną na swoim miejscu, nawet jeżeli po drodze ciężarówka natrafi na wyboje. Towar się dzięki temu nie przemieści wewnątrz auta, jak również nie dojdzie do stłuczenia szkła. W ten sposób trafi on do punktu przeznaczenia w jednym kawałku, a skrzynki z piwem będą mogły być z łatwością przeniesiona w sposób uporządkowany.

To Cię zanteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *