Jak usunąć konto na Instagramie?

Instagram

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych. Do czego służy? W jaki sposób można z niej korzystać? I czy da się trwale usunąć konto?

Instagram – do czego służy?

Instagram jest platformą społecznościową do publikowania zdjęć. Umożliwia też dzielenie się informacjami, ale tylko w ograniczonym zakresie, w formie opisu pod zdjęciem. Dostępna jest w wersji komputerowej, choć docelowo to aplikacja mobilna, którą można ściągnąć na swojego smartfona.

Co umożliwia Instagram? Przede wszystkim publikację zdjęć, tworzenie relacji, które znikają po upłynięciu dwudziestu czterech godzin (lecz są jednocześnie archiwizowane dla ich twórców), prowadzenie transmisji na żywo oraz – od niedawna – publikację nawet kilkunastominutowych filmów w IGTV.

Można obserwować innych użytkowników, „serduszkować” (czyli polubić) oraz komentować ich zdjęcia. Z jednej strony jest to platforma prosta w obsłudze i niezwykle atrakcyjna,  jednak z drugiej strony stanowi potężne narzędzie marketingowe.

A co zrobić, gdy znużony ilością zdjęć, reklam czy treści będziesz chciał usunąć konto?

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Zanim napiszemy o tym, jak trwale usunąć konto na Instagramie, chcielibyśmy wytłumaczyć, w jaki sposób można je tymczasowo wyłączyć. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie tracisz wszystkich danych, jedynie na jakiś czas dezaktywujesz profil. Jeśli za kilka miesięcy uznasz, że chcesz wrócić do Instagrama, możesz odzyskać swoje konto.

Aby to zrobić, musisz zalogować się na stronie instagram.com na komputerze lub w przeglądarce mobilnej. Następnie należy przejść do sekcji „Edytuj profil”, a tam kliknąć opcję „Tymczasowe wyłączenie konta”. Następnie zostaniesz poproszony o powód swojej decyzji – bez tego nie przejdziesz dalej. Gdy to zrobisz, konto zostanie wygaszone.

Co istotne, nie da się tego zrobić z poziomu aplikacji mobilnej.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Zanim usuniesz konto na Instagramie, zastanów się, czy na pewno chcesz to zrobić. Gdy przeprowadzisz cały proces, nie będzie już odwrotu – stracisz wszystkie zdjęcia, filmy, komentarze czy polubienia, zostaną one trwale usunięte. Nie będziesz też mógł zarejestrować się jeszcze raz przy pomocy tego samego nicka. Jesteś pewien? To czytaj dalej.

Znowu musisz skorzystać z komputera lub przeglądarki mobilnej. Przejdź na stronę www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent, gdzie musisz się zalogować – służy ona do trwałego usuwania konta. Istotne jest to, że jeśli wcześniej aktywowałeś weryfikację dwuskładnikową, to podczas logowania konieczne będzie wpisanie kodu przysłanego w SMS-ie na numer telefonu, który został przez Ciebie podany. Następnie musisz wybrać jedną z opcji, dlaczego chcesz usunąć konto. Gdy to zrobisz, wystarczy, że już tylko klikniesz „Trwale usuń moje konto”.

Co istotne, pracownicy serwisu Instagram nie mogą usunąć konta w Twoim imieniu. Jest to możliwe dopiero po samodzielnym zalogowaniu się. Jeśli natomiast nie pamiętasz loginu i hasła podanego podczas rejestracji, możesz skorzystać z opcji odzyskiwania danych.

To Cię zanteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *