Jaki powinien być fotel ergonomiczny? Co jeszcze warto kupić, aby stanowisko pracy było ergonomiczne?

stanowisko pracy z ergonomicznym fotelem

W pracy spędzamy bardzo czasu. Praca biurowa uważna jest za jedną z wygodniejszych i przyjemniejszych. Aby tak było naprawę, warto zainteresować się, czym są fotele ergonomiczne i jakie mogą przynieść korzyści. Dzięki nim możemy m.in.: uniknąć problemów z bólem karku, kręgosłupa czy nóg.

Jak wybrać odpowiedni fotel ergonomiczny?

Warto zaznaczyć, że są to dość drogie meble. Wybrany fotel ergonomiczny dobrze poznaj przed zakupem, najlepiej w sklepach jak Mildis. Należy dokładnie przeczytać opis wybranego modelu, poznać wszystkie udogodnienia, które posiada. Pamiętajmy jednak, że nie tylko funkcjonalność fotela ma znaczenie. Często zwracamy także uwagę na jego wygląd. Może one znacząco wpływać na stylistykę biura, a przez to sprawiać, że będziemy tam chętniej spędzać czas. W zależności od swoich preferencji warto także przemyśleć wybór materiału, z którego wykonano ergonomiczny fotel. Ma to wpływ nie tylko na design, ale i użyteczność mebla. Najczęściej wybierać można pomiędzy fotelami ergonomicznymi skórzanymi a wykonanymi z materiałów tekstylnych. Warto zaznaczyć, że obydwie opcje są bardzo praktyczne.

Jaki powinien być fotel ergonomiczny?

Fotel ergonomiczny jest meblem, który powinien znaleźć się w każdym biurze. Dzięki swojej budowie umożliwia odpowiednie ułożenie ciała podczas siedzenia, niwelując ryzyko bólu pleców czy karku. Jedną z ważniejszych cech tego typu mebla jest specjalnie wyprofilowane oparcie. Dzięki niemu możliwe jest podparcie dolnej części pleców, czyli odcinka lędźwiowego. Na jego ból skarży się wielu pracowników biurowych. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu oparciu możliwe jest podparcie placów na ich największej powierzchni. Warto także rozważyć model z zagłówkiem, który będzie działał kojąco na kark. Nie mniej ważnym aspektem fotela ergonomicznego jest jego siedzisko. Powinno być zaokrąglone z przodu. Uniemożliwia to ucisk naczyń krwionośnych pod kolanami, który może wywoływać bóle i przyczyniać się do powstawania tzw. pajączków oraz żylaków. Fotele ergonomiczne posiadają bardzo szeroki zakres regulacji. Do najczęściej oferowanych należą: kąt pochylenia oparcia, głębokość, wysokość oraz kąt nachylenia siedziska. Ważnym elementem każdego fotela ergonomicznego są podłokietniki. Umożliwiają one wsparcie rąk od łokci do nadgarstków i ich odpoczynek podczas pracy.

Jakie inne meble i akcesoria przydadzą się na ergonomicznym stanowisku pracy?

Nie tylko fotel ergonomiczny może wpływać na naszą wygodę podczas pracy biurowej. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup regulowanego biurka. Na rynku znaleźć można szeroką gamę produktów tego typu – zarówno z biurkami płaskimi, jak i pochylonymi. Dodatkowo dzięki regulacji wysokości blatu umożliwiamy pracownikowi pracę na stojąco lub siedząco; w zależności od jego preferencji oraz aktualnych potrzeb. Warto także wyposażyć biuro w podnóżek dla każdego z pracowników. Sprzyja on zachowaniu prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia. W przypadku monitorów nieposiadających wysokich regulowanych podstaw należy zdecydować się na zakup podstawki pod ekran. Umożliwia ona zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy oraz pozwala na uniknięcie przeciążenia karku.

To Cię zanteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *