Ręczniki papierowe to najbardziej higieniczne rozwiązanie w przypadku publicznych toalet. Badania dowodzą, że lepiej jest wytrzeć ręce jednorazowym ręcznikiem, niż osuszyć suszarką do rąk. Duże znaczenie ma także dobór odpowiednich dozowników oraz chłonnych ręczników, które zapewnią komfort użytkownikom. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju produktów?
- Jak wybrać ręczniki papierowe?
- Rodzaje ręczników papierowych ze względu na typ dozowania
- Rodzaje ręczników papierowych
Jak wybrać ręczniki papierowe?
Wybór ręczników papierowych do toalety w siedzibie firmy czy w restauracji jest rzeczą pozornie błahą. Jeśli jednak zastanowimy się nad tym nieco dłużej, to okazuje się, że zła decyzja może wiązać się m.in. z dużymi kosztami oraz pogorszeniem wizerunku. Jak to możliwe? Otóż zakup ręczników, które będą swobodnie leżały w pobliżu umywalki, może spowodować, że będzie on narażony na zabrudzenia, rozrzucenie po łazience, czy nasiąknięcie wodą. W efekcie nikt nie będzie chciał z nich korzystać, a do tego w łazience zapanuje bałagan. Trzeba przyznać, że nie jest to najlepsza wizytówka.
Szukając najlepszego rozwiązania, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj samych ręczników, ale również to, do jakiego dozownika będzie można je włożyć. Ręczniki papierowe, ich rodzaje porównasz na silcopolska.pl, do wyboru są produkty w rolce oraz w składce. Pod uwagę należy wziąć także takie cechy, jak liczba warstw, wymiary oraz gramatura.
Rodzaje ręczników papierowych ze względu na typ dozowania
Rozróżniamy trzy najpopularniejsze rodzaje ręczników papierowych, a konkretnie:
- ręczniki papierowe w rolce,
- ręczniki w składce ZZ,
- ręczniki w rolce centralnie dozowane.
Ten ostatni rodzaj jest uważany za bardzo oszczędny, gdyż podaż ręcznika ma miejsce ze środka dozownika, dzięki czemu możliwe jest urwanie tylko takiej ilości, jaka jest faktycznie potrzebna. Taki sposób dozowania ręczników papierowych sprawdza się zarówno w toaletach w miejscach publicznych, jak i w kuchniach lokali gastronomicznych, gdzie ręczniki papierowe wykorzystywane są nie tylko do osuszania rąk, ale również do czyszczenia lub polerowania różnych powierzchni.
Centralny typ dozowania ręczników papierowych znajdzie zastosowanie również w domach prywatnych. Większość z nas często korzysta w kuchni z ręczników papierowych, a takie rozwiązanie ułatwi wykonywanie codziennych czynności, a także pomoże zaoszczędzić.
Rodzaje ręczników papierowych
Jak już wspominaliśmy, ręczniki papierowe różnią się między sobą: liczbą warstw, gramaturą, wymiarami, kolorem oraz surowcem (do produkcji ręczników papierowych wykorzystuje się celulozę lub makulaturę). Inne cechy, które warto brać pod uwagę, to: chłonność, miękkość, długość rolki oraz ilość listków w bindzie. Wszystkie te rzeczy mają znaczenie dla komfortu użytkowania oraz kosztów, jakie będziemy ponosić. Oczywiście inny rodzaj ręczników papierowych sprawdzi się w łazience publicznej, a zupełnie inny w kuchni w restauracji.
Asortyment sklepów i hurtowni z tego typu produktami jest niezwykle szeroki i każdy przedsiębiorca na pewno znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.
2 komentarze
Dla mnie ręczniki papierowe powinny być z recyklingu, ale z drugiej strony rozumiem, że nie wszyscy lubią wycierać ręce w szary papier, który nie pachnie stokrotkami… kwestia wyboru, ale jak dla mnie ekologia jest ważniejsza niż pachnące rączki.
Nienawidzę zielonych i szarych ręczników papierowych. Może są eko, ale śmierdzą! Tylko białe i tylko i wyłącznie z podajnika. Leżące luzem to dla mnie siedlisko bakterii….