Jak sprawdzić firmę, która udziela pożyczek? Popularne parabanki

Słoik z pieniędzmi

Sięganie po pożyczki pozabankowe w ostatnich latach stało się bardzo popularne, głównie ze względu na łatwiejszy do nich dostęp. Na rynku pojawiło się bardzo wiele firm, przez co wybór tej najlepszej może być trudny. Zanim zaciągnie się pożyczkę, należy bardzo dokładnie sprawdzić parabank, z którego chce się skorzystać – jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Jakie są popularne parabanki w Polsce?

Czy warto brać pożyczki w parabankach?

Parabanki to dość specyficzne firmy pożyczkowe, których popularność zaczęła się zwiększać kilkanaście lat temu i trwa do dziś. Co więcej, z roku na rok tylko ich przybywa, przez co konkurencja znacząco się zwiększa. Z jednej strony to dobrze, ponieważ potencjalni klienci mogą poszukać najkorzystniejszej oferty dla siebie, z drugiej wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, ponieważ o wiele łatwiej trafić na oszustów i naciągaczy.

Ogólnie parabanki to firmy prywatne, które udzielają pożyczek na określone kwoty o niezbyt wymagających warunkach. To sprawia, że są one często bardziej atrakcyjne niż banki, gdzie uzyskanie kredytu bywa trudne i czasochłonne. Czy są jednak bezpieczne? To wiele będzie zależało od tego, z jakiej firmy chcemy skorzystać oraz jaka jest nasza sytuacja finansowa.

Gdzie szukać parabanku?

Obecnie lista parabanków w Polsce jest naprawdę bardzo długa, przez co zdecydowana większość klientów może mieć niemały problem ze znalezieniem firmy, która rzeczywiście będzie spełniała konkretne oczekiwania.

Najłatwiej oczywiście skorzystać w tym celu z internetu, także w przypadku, gdy szuka się parabanku dla konkretnego regionu Polski. W ten sposób firmy kredytowe na Śląsku wymienione zostały w artykule na blogu silesiakredyt.pl, ukazując te, które cieszą się największą popularnością właśnie tam. Oczywiście sieć daje większe możliwości i pozwala jednocześnie na porównanie dostępnych ofert kredytowych.

Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

Choć pożyczanie w parabankach może być ryzykowne, wiele będzie zależało od tego, w jakiej firmie chcemy zaciągnąć dług. Choć wiele ofert może wydawać się korzystnych, należy bardzo dokładnie przyjrzeć się wszystkim aspektom takiej propozycji, razem ze szczegółami dotyczącymi opłat oraz warunków przyznania.

Dobrze też sprawdzić samą firmę – jak długo jest na rynku i jakie są opinie klientów. Aby mieć pewność, że dana firma działa uczciwie i jest godna zaufania, warto także zajrzeć na stronę KNF, gdzie publikowane są listy wszystkich firm prowadzących działalność finansową razem z tymi, wobec których toczone są sprawy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeżeli więc firma, w której planujemy wziąć pożyczkę, jest na takiej czarnej liście, wówczas jest to znak, że lepiej jej unikać

Które parabanki są popularne?

Liczba parabanków i firm pożyczkowych w Polsce jest ogromna, ciężko byłoby więc wymienić wszystkie z nich. Warto ograniczyć się tutaj jedynie do tych, które cieszą się największą popularnością wśród klientów, są najbardziej znane i jednocześnie działają na rynku wystarczająco długo, by móc wyrobić sobie odpowiednią pozytywną opinię.

Do takich popularnych firm zalicza się: Vivus, Provident, Kuki, Filarum, Monedo Now, Wonga, Lendon, Aasa, Ferratum oraz Chwilówkomat. Oczywiście nie wyczerpuje to pełnej listy parabanków, więcej informacji można jednak zasięgnąć w sieci, także na stronach internetowych danej instytucji.

To Cię zanteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *