Komoda, szafa, szafka… jakie meble do przechowywania wybrać?

Sypialnia z łóżkiem i szafą

Przechowywanie rzeczy w domu wiąże się z posiadaniem odpowiednich mebli i schowków, które na to pozwolą. Komody, szafy, szafki… to podstawowe wyposażenie wnętrz, które powinno się znaleźć w każdym domu. Jakie meble do przechowywania wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jakie meble do przechowywania wybrać?

Ubrania, akcesoria, różnego rodzaju tekstylia i szpargały mniejsze czy większe. Wszystko, co mamy w domu, wymaga odpowiedniego uporządkowania i zdecydowana większość z nich powinna zostać schowana. Służą nam w tym celu odpowiednie meble, komody, szafy, szafki, garderoby, regały, witryny, szafki na buty… możliwości jest tak naprawdę wiele.

Meble te mogą mieć różną wielkość i układ, nie wspominając już o stylu, najistotniejsze będzie jednak to, by zachowały one także swoją praktyczność. Oto kilka najpopularniejszych przykładów mebli do przechowywania.

Jaką komodę wybrać?

Komody to meble, zaliczane jako podstawa w aranżacji wielu pomieszczeń – sypialni, salonu, pokoju dzieci czy przedpokoju. To idealny mebel do przechowywania ubrań i innych akcesoriów i można go znaleźć w wielu różnych wariantach i układach.

Komody z półkami lub szufladami albo z jednym i drugim. Wąskie, szerokie, niskie, wysokie… opcji jest naprawdę dużo, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie tego meble idealnie pod nasze potrzeby. Komody do salonu i nie tylko przeglądnij na meblobranie.pl/komody-do-salonu-nowoczesne. Możliwości aranżacyjnych nie brakuje.

Komoda w salonie

Jaka szafa do domu?

Szafy, obok komód są meblami, które po prostu trzeba mieć. I tutaj opcji jest wiele, ponieważ wybór w sklepach jest ogromny. Najlepiej zdecydować się na takie, które będą w stanie pomieść nasze rzeczy i jednocześnie ładnie wkomponują się w przestrzeń.

Do wyboru mamy klasyczne proste szafy z drążkiem, takie z dodatkowymi półkami, a także szufladami i szafkami. Można wybierać między tymi z drzwiczkami uchylnymi albo przesuwnymi, które są bardzo wygodne szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. W miarę możliwości warto pomyśleć także o szafach zabudowanych pod sufit, by wykorzystać maksymalnie wolną przestrzeń.

Jakie szafki do przechowywania?

Określenie „szafki” jest dosyć szerokie i może zawierać w sobie wiele mebli o zróżnicowanej funkcjonalności. Prostym przykładem są szafki buty, które znajdują się w przedpokojach. Mogą być otwarte lub zamknięte, stojące lub wiszące, mieć jedną lub kilka uchylnych szuflad albo inne dodatkowe schowki.

Warto wymienić tutaj także szafki RTV, które przez ostatnie lata znacząco zmieniły swój wygląd. Mogą być to proste stoliki pod telewizor albo szafki z szufladami i półkami, w których można przechowywać różne rzeczy. Często posiadają one także dodatkowe otwory w ściankach, ułatwiające organizację kabli.

Czy wybrać witrynę do przechowywania?

Dużą popularnością w aranżacjach domów i mieszkań stanowią także witryny. Z założenia mają one w sposób elegancki eksponować przechowywane w nich przedmioty, ale pozwalają także na wygodne ich uporządkowanie. Obecnie można spotkać wiele typów przeszklonych witryn, ale warto pamiętać, że do wyboru mamy między innymi – meble w całości przeszklone lub tylko częściowo.

Te drugie pozwalają na ekspozycję kilku rzeczy, reszta z kolei jest schowana. Dostępne są także witryny, z dodatkowymi półkami i szufladami.

To Cię zanteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *