Jak zablokować numer telefonu?

Telefon w ręce

Właściwie każdy Polak miał okazję odbierać połączenia, których nie oczekiwał. Dzwonili telemarketerzy, sprzedawcy, osoby chcące namówić do wzięcia pożyczki, obejrzenia garnków, pracownicy windykacji itp. Mogły pojawić się również głuche telefony. Bywa też, że celowo chcemy zablokować przychodzące połączenia od danej osoby. Jak to zrobić? Jak zablokować numer telefonu?

Jak zablokować numer telefonu z Androidem i iOS?

Współczesne smartfony wyposażone są w funkcję blokady numerów telefonów, dzięki której już w kilka sekund można pozbyć się niechcianych połączeń. Wystarczy zajrzeć do ostatnich odebranych telefonów. Wchodząc w dany numer, można skorzystać z zaawansowanych opcji, mogą być one oznaczone jako „Więcej” lub „Informacje”, w zależności od modelu urządzenia. Tam przeważnie znajdziemy blokadę niepożądanego numeru. Każdy więc, kto posiada nowszego smartfona, może samodzielnie zablokować przychodzące połączenia i SMS-y od wybranego nadawcy. W niektórych modelach pojawia się opcja „przekierowania na pocztę głosową”. To również jedna z metod odcięcia się od nachalnych połączeń, jednak nie jest tak skuteczna, jak blokada numeru.

Jak odblokować zablokowany numer?

Może się zdarzyć, że zablokujemy jakiś numer przez pomyłkę. Co wtedy możemy zrobić? Zarówno telefony oparte na systemie Android, jak i telefony z iOS, dają możliwość odblokowania zablokowanego numeru. Całe działanie jest podobne jak blokowanie. Przeważnie wystarczy wejść w ustawienia połączeń i znaleźć zablokowane numery. Tam wyświetli się lista z zablokowanymi kontaktami. W tym właśnie miejscu będzie można zdecydować, który numer chcemy odblokować.

Jak zablokować numer w Orange, Play, Plus, T-Mobile?

Osoby, które nie mają opcji blokowania połączeń w smartfonie, mogą udać się bezpośrednio do operatora. Może to być jednak proces długotrwały. Tak wielkie firmy niechętnie odnoszą się do próśb abonentów o zablokowanie jakiegoś numeru. Nie oznacza to jednak, że tego nie robią. Łatwiej jednak zrobić to samodzielnie. Operator może natomiast zablokować połączenia anonimowe, czyli takie, które wykonywane są z zastrzeżonych numerów, które się nie wyświetlają. Jest to możliwe nawet na stronie operatora lub w jego aplikacji. Abonent ma też możliwość zablokowania wiadomości SMS typu premium, które są bardzo kosztowne.

Jak ukryć numer przez aplikacje?

Jeśli w smartfonie nie ma opcji zablokowania połączeń, można spróbować innego sposobu. Są aplikacje, które umożliwiają zablokowanie niechcianych numerów, wystarczy je pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu. Wśród takich aplikacji wymienia się między innymi Call Blocker, Calls Blacklist i Truecaller. Pierwsza z nich cieszy się sporą popularnością, głównie przez prostotę w obsłudze. Można stworzyć czarną listę z niechcianymi połączeniami lub białą listę z jedynymi numerami, które będą mogły się do nas dodzwonić. Na podobnej zasadzie działa aplikacja Calls Blacklist. Truecaller natomiast samodzielnie rozpoznaje niechciane numery i komunikuje to użytkownikowi, przez co wiadomo, że takiego numeru lepiej nie odbierać i go zablokować.

To Cię zanteresuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *