Parki linowe w Wiśle, Beskidach – które warto odwiedzić?

Parki linowe to atrakcja, z której skorzystać mogą całe rodziny. W okresie wiosenno-letnim jest to bardzo często wybierana forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Jakie atrakcje oferują parki linowe w Wiśle i Beskidach? Gdzie warto się wybrać w sezonie letnim?

Co to są parki linowe i jakie oferują atrakcje?

Parki linowe to kompleksy rekreacyjne, które oferują swoim klientom rozrywkę polegającą na pokonywaniu tras stworzonych z rozpostartych na różnej wysokości lin. Parki linowe zdobyły sporą popularność, ponieważ mają w ofercie wiele atrakcji, jednak podstawową jest właśnie pokonywanie tras o różnym stopniu trudności. Uczestnik zabawy w parku linowym może wykazać się sprawnością i sprytem, a także poczuć dreszczyk emocji. Istnieją parki linowe przeznaczone dla dzieci i dorosłych, parki, które połączone są ze strzelnicami czy paintballem, a nawet parki- muzea, w których można zobaczyć figury dinozaurów.

Oprócz klasycznych ścieżek wspinaczkowych opartych na rozłożonych na przykład między dwoma drzewami linach, parki bardzo często oferują także ściany wspinaczkowe różnej trudności, które mogą być urozmaiceniem na dla rodziców, którzy przyszli do parku linowego z dzieckiem.

Gdzie można znaleźć najciekawsze parki linowe w Beskidach?

Jak się okazuje, Beskidy obfitują w parki linowe. Park linowy w okolicy Wisły (bcamp.pl) jest jednym z najciekawszych. Można tutaj skorzystać między innymi ze specjalnych tras dla dzieci, dostosowanych do wieku. Park oferuje także Drzewo Wspinaczkowe, strzelnicę oraz paintball. Park w sezonie letnim jest czynny cały dzień i oferuje aż 5 tras.
Równie dobrze przedstawia się także park linowy w Ustroniu („Funtour”), czy inne parki w WiślePrzygoda Park w centrum Wisły, czy Pasieki w dzielnicy Wisła Głębce.

Jak już zostało wspomniane, beskidy to swoiste zagłębienie parków linowych. Poza terenami Wisły możemy odwiedzić również park Trollandia na górze Żar, który posiada trzy warianty tras dla młodzieży i dorosłych, a także osobny, wydzielony mini park z trasami dla dzieci. Mini park jest częścią parku głównego, więc rodzice mogą mieć dziecko cały czas na oku.

Parki linowe w Beskidach posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju atrakcji. Przede wszystkim oferują różny stopień trudności poszczególnych ścieżek, często również specjalne trasy, urozmaicone różnymi atrakcjami.

Parki linowe – cena

Ceny parków linowych są zróżnicowane i zależą od atrakcji, jakie park oferuje. Niektóre parki oferują ceny za trasę, które wahają się w okolicach od 15 złotych za przejście do 35 złotych za 3 przejścia. Niektóre parki podzielone są cenowo na sezon letni i zimowy, oferując ceny w szczycie sezonu od około 40 zł za trasę do 115 za bilet rodzinny (wejście do parku na nieograniczoną ilość czasu). Jeśli chcesz spędzić w parku całe popołudnie, takie rozwiązanie może być dla Ciebie najlepsze. Warto jednak sprawdzić cennik wybranego przez Ciebie parku i zorientować, jakie ceny oferuje kompleks w danym sezonie. Warto wybrać najlepszy park, który oferuje sporo atrakcji, ale w którym można również odpocząć po przebyciu wymagającej trasy.

To Cię zanteresuje

2 komentarze

  1. Dzięki za ten spis! Dzieciaki załapały rok temu bakcyla i szykuję plany na ten rok. Jak już pogoda się wyklaruje, będziemy jeździć w Beskidy i na wędrówki, i do parków linowych. Jakoś dzieciaki trzeba wymęczyć, by samemu móc odpocząć.

  2. Marzy mi się we te wakacje trip po wszystkich lepszych parkach linowych na Śląsku, ciekawe ile z nich uda się odwiedzić, ale ile okaże się naprawdę godnych uwagi, bo to jednak zawsze loteria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *